O zradě a květinách

18. června 2018 v 13:05 | Aelynn |  Texty

私は規制的に繰り返すだけの操り人形。


Hmmm. Vzpomínáte, jak jsem říkala, že tento víkend budou Higurashi? Nejspíš ne. Já ovšem ano. Hmmm. Ups. Nějak to nevyšlo. Dlouho jsem si lámala hlavu tím, jakou písničku zrealizovat, až nakonec zvítězila tato. Přece jen… Den otců by se měl nějak oslavit.

Ač je mi záhadou, proč tomu tak je, tahle písnička není absolutně vůbec známá. Což je obrovská škoda, protože já osobně na ní ujíždím už léta. Vlastně už jsem ji jednou zpívala, japonsky. Šlo tehdy o sborovou spolupráci, první, ve které jsem se kdy angažovala. Tématem byla Červená Karkulka a já jsem navrhla právě tuhle písničku. K mé nesmírné radosti tehdy zbytek party souhlasil a písničku jsme nazpívaly. Nakonec to ovšem stejně nevyšlo; nepodařilo se nám video dokončit včas, takže jsme ze soutěže automaticky vypadly. Přijde mi nemyslitelné, že od té doby už uběhly čtyři roky. Einsteine, proč mi to děláš? Tohle není fér.

Každopádně. Jelikož už jsem obdržela nechápavý (a pochopitelný) dotaz typu "o čem to, proboha, je?", tady je moje teorie. Snažila jsem se zůstat nestranná, nicméně stejně jde v textu nejspíš vidět, jak jsem to myslela. Jak v originálu, tak v mojí verzi se objevuje hromada narážek na smrt a zničenou krásu. To mě vedlo k domněnce, že zpěvačka už je s největší pravděpodobností po smrti. A nejspíš to nebyla zrovna přirozená smrt; byla zavražděna a zakopána ("její tělo bude navráceno zemi"). Nejvzácnější květ, o který tedy byla obraná, je její život. Vražda ji zničila jak po fyzické (přišla o svou krásu a má strach, že si ji takovou už nikdy nebude pamatovat), tak po psychické stránce (nyní ji naplňuje nenávist a zášť, ztratila tedy svou nevinnost). Nyní je zničená, zrazená, roztrhaná - ale jedna věc ji uklidňuje, a to konkrétně myšlenka na pomstu. Její "hrob" (nebo spíš místo, kde bylo její tělo ukryto) časem obroste jedovatými květinami, kterými svého vraha zabije a připraví ho o život, stejně jako ji on připravil o ten její. Proto se může smát, jelikož kdo se směje poslední, ten se směje nejlíp.


To je moje osobní teorie. Oficiální vysvětlení není, takže si to každý může vysvětlit po svém. Nejčastější je nejspíš teorie o znásilnění ("květ" tedy představuje panenství). Otrávené květiny pak představují nemoc, kterou násilníka při styku nakazila (což mu jaksi není známo). I ta ovšem zůstává nepotvrzena. Autorovo "うらぎりとどくとはなのものがたりです" také moc nepomáhá.

Text:
Nejvzácnější ze všech květů - nejdražší dar jsi mi vzal
Mé tělo, všechno co mám, pozře zem, hnilobu spal

I když brzy kůži mou krutě svraští čas
A život můj ukradne si zpět zas
Snad v tvém srdci září má sladká nevinnost
Klamným květem, jejž chtíč roztrhal, zlomil mu vaz

Aaaaa

Okvětní lístky strhnou, pohltí krásu zlobou
Poskvrněn zvrácenou tmou, zahyne smrtí snovou

I když brzy kůži mou krutě svraští čas
Bez milosti oslepne můj zrak zas
Moje tělo obroste tisíci trnů
S vůní jedu otrávím tě, uhasím tvůj jas
Haha, haha, haha

Aaaaa

Je jen tvůj, haha
Je jen tvůj, haha

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama