Leden 2017

Druhé místo! Máme to! (A píseň o statečnosti.)

30. ledna 2017 v 17:16 | Aelynn |  Texty
Jenom krátká zpráva, protože momentálně umírám v horečkách.

V souteži, o které jsem se už dříve zmiňovala, se k mému překvapení našemu týmu podařilo získat úžasné druhé místo, což jsou skvělé zprávy. S druhým místem by měly jít ruku v ruce i nějaké ty ceny, jmenovitě obrázky, takže se velmi těším, co hezkého obdržíme, až nadejde náš čas. Jde o moje první umístění v jakékoli internetové soutěži (i když uznávám, že se mnoha věcí neúčastním), takže mám vážně radost.

Kromě toho se mi konečně podařilo zveřejnit první cover s novým mikrofonem, takže můžete porovnávat rozdíly na ED z Angel Beats. Tuhle písničku mám opravdu ráda, takže jsem se vážně snažila.

Taky jsem s nadšením zjistila, že se nám podařilo překročit hranici 6 000 odběratelů, což je něco, o čem se mi ani nesnilo. Budu se snažit vytvořit nějaké speciální video, ve kterém budu nesnesitelně áchat a kde vás budu zásobovat svou láskou a bezmeznou sérií nadšení a díků. Každopádně vězte, že jste všichni úžasní a že nevím, co bych bez vás dělala.
Hej, on si to stejně nikdo nepustí, takže jsem v pohodě

16. ledna 2017 v 21:18 | Aelynn |  Spolupráce
Ehehe, další duet je na světě. Tentokrát japonsky, po velmi dlouhé době.Rozhodla jsem se tuhle příležitost využít ke zkoumání nových efektů, které všemožné mixovací programy nabízí a stala se mi nehezká věc - nešlo to vzít zpátky. Program mi umřel zrovna v poslední chvíli, kdy šlo náhodné pokusy napravit a funkce auto save to zařídila tak hezky, že všechny moje experimentální změny zanechala v původních nahrávkách natrvalo. Ups. Nakonec to dopadlo tak, že moje nahrávka v jistých částech nehezky přeskakuje, ale bohužel už to nešlo napravit. Budu doufat, že si toho nikdo nevšimne.

(Co si to nalhávám, jde to hrozně slyšet a všechno je zničeno, už nikdy se nebudu hrabat v něčem, co neznám.)
Lhaní v dubnu, tedy konečně zase nějaký duet

15. ledna 2017 v 19:17 | Aelynn |  Spolupráce
Tadá! Ohlašovaná česko-slovenská spolupráce je konečně na světě!

Je mi ctí pochlubit se s už od listopadu rozjetým projektem. Konkrétně jde o mix písniček z anime Shigatsu wa Kimi no Uso, nazpívaný se slovenským kolegou, kterého jsem poznala teprve nedávno, na podzim loňského roku.

Ano. Myšlenku spolupráce jsme začali rozebírat neprodleně po seznámení. Vypadalo to asi takto:

"Čau."
"Ahoj. Jmenuju se-"
"Neobtěžuj se - spolupráce?"
"Jop."Už je to nějakých pár měsíců, co jsem z někým zpívala duet, takže jsem nadšená - navíc to byla spoluprácem v mém rodném jazyce, což mi dělá ještě větší radost, protože (neptejte se proč) utužování vztahů s kolegy z našich končin mě vždycky neuvěřitelně těší. Neumím to dobře popsat, ale chápejte, je to skvělý pocit - moct být v kontaktu s lidmi, kteří mají zájem o to stejné, co vy, a navíc jsou "vaši", díky čemuž jsou vám o to bližší. Dávám smysl? Asi ne.

Kromě toho mám další dobré zprávy - mám nový mikrofon! Pátrala jsem v paměti, ale nejsem s to si vzpomenout, jestli jsem to už zmiňovala, nebo ne. Tak či tak je to posun kupředu, protože s novou technikou jde ruku v ruce zlepšení kvality, takže by se moje kvákání odteď mělo lépe poslouchat. Doufejme.

Nový mikrofon nejdřív nejspíš otestuju na něčem náhodném, jenom abych ověřila, jak funguje, a pak se uvidí. Mám dvě písničky, které bych chtěla akutně nahrát. Už jsem jimi vlastně strašila, konkrétně se jedná o písničku "o odvaze" a "o naději". Už se nemůžu dočkat toho, jak budou s novým mikrofonem znít!


Angel Beats a chystaná spolupráce

11. ledna 2017 v 22:45 | Aelynn |  Texty
V první řadě - šťastný rok 2017 přeji!

Vzpomněla jsem si, že jsem zatím neměla možnost představit svůj první cover v tomto roce, písničku z jednoho z mých nejoblíbenějších anime, Angel Beats.

S Angel Beats jsem tímto nicméně neskončila - chystám ještě několik dalších písniček. K endingu (Brave Song) už mám hotový text, text k Ichiban no Takaramono je rozpracovaný a bude určitě dřív či později dokončen a dost možná se časem dostanu i k openingu.

(Už se moc těším, jak si nad tím vším hezky popláču.)


Když už jsem u toho, sice jsem strašila, že teď možná nějakou dobu nebudu nahrávat z důvodu změny mikrofonu, ale nakonec se tenhle víkend přece jenom s něčím vytasím. S jedním zpěváckým kolegou se nám podařilo dokončit duet, který bychom měli tuto neděli zveřejnit.

Půjde o poměrně dlouhou česko-slovenskou písničku z anime Shigatsu no Kimi wa Uso, ale víc už prozrazovat nebudu. Teď se jen modlím, aby bylo i video dokončeno včas (což už bohužel není v mých rukách), a abych se co nejdřív mohla pochlubit výsledkem.

(Dokonce budeme mít i vlastní obrázek, aby nebyly oplétačky s copyrightem. No koukejte na tu nádheru.)