Prosinec 2016

První vlastní písnička

24. prosince 2016 v 15:34 | Aelynn |  Youtaite věci
Jsem nadšená i vyděšená zároveň, ale první vlastní písnička je konečně na světě! Jedná se vlastně o vánoční dárek pro jistou velmi důležitou osobu, ale nakonec jsem se ho přece jen rozhodla sdílet a předhodit odběratelům.

Za klavír je zodpovědný můj dobrý kamarád Javi, kterému tímto děkuji za jeho pomoc.

Opravdu se velmi obávám reakcí, ale snad to dobře dopadne. Krásné svátky všem, užívejte volna!


Česká verze Regret Message dokončena, Story of Evil uzavřena.

18. prosince 2016 v 15:26 | Aelynn |  Youtaite věci
Ach! Konečně je to hotovo!

Včera jsem dokončila a nahrála na YT poslední písničku ze série Story of Evil, Regret Message. (Jop, je to děsně vysoko, ale to není moje chyba.)
Nutno podotknout, práce na ní mě stála dost úsilí a času. Jejím nahráváním jsem strávila snad nejdelší čas vůbec, protože se neustále objevovaly nějaké nové komplikace.

Probíhalo to asi takhle.

Bylo chladné zimní dopoledne a já jsem měla relativně volný den, tak jsem si sedla k počítači s tím, že konečně nahraju všemi očekávanou (heh) Regret Message.

Bohužel ale jaksi nic nešlo podle mých představ. Pokaždé, když už jsem měla nahrávku hlavní melodie téměř hotovou, mi něco nahrávání překazilo. Například:

  • Před domem projelo auto rychlostí minimálně 90km za hodinu.
  • Zavolala mi máma.
  • Nad domem proletěl vrtulník.
  • Zavolal mi brácha.

Když jsem měla úspěšně hotové tři nahrávky, ze kterých jsem chtěla jednu vybrat, zjistila jsem, že Audition z nějakého záhadného důvodu nerozpoznal můj mikrofon, takže jsou všechny nahrávky v hrozné kvalitě a musím začít od znova.

Když jsem tedy ještě jednou klikla na tlačítko "nahrát", stalo se následující:

  • Napsal mi operátor, že mi došly volné minuty.
  • Po ulici se prošel hlouček opilých puberťáků.
  • V naší čtvrti někdo venčil vlkodlaka.

Když se mi podařilo dokončit další dvě (tentokrát úspěšné) nahrávky, Audition přestal odpovídat a o všechny jsem znovu přišla.

Nahrávání mi ve výsledku zabralo téměř tři hodiny a byla jsem štěstím bez sebe, když se mi podařilo exportovat jednu jakž takž použitelnou hlavní melodii (nazpívanou nyní již vykřičeným hlasem). Jelikož jsem od přírody velmi netrpělivý člověk, kterému jde obvykle všechno napoprvé, myslela jsem, že zešílím. V závěru jsem byla víc než ráda, že to mám konečně za sebou.


Předpokládám, že se stejně bude ještě dost lidí ptát, ale - Daughter of White (ani nic dalšího) už nebude. Ráda bych to považovala za ukončenou trilogii a víc se v tom nechci nimrat. Uznávám, moc šťastný konec to není, ale... co se dá dělat.


Každopádně, jak už jsem psala, všem mým posluchačům patří mé ohromné díky za jejich podporu. Opravdu jsem si tenhle měsíc strávený nad Příběhem Zla užila a mám z celého tohoto projektu dobrý pocit.
Ani nevím co

10. prosince 2016 v 17:36 | Aelynn |  Texty
Ani nevím, co dělám.

Nejsem z toho nijak nadšená, ale co už. Je to na žádost. Moc se nechystám do podobných věcí pouštět (opravdu jsem víc taková akusticko-klavírová bytost), tak to znovu nečekejte. Aspoň jsem tím naplnila svůj cíl zpívat každou sezónu něco z nově vysílaných anime (i když to už jsem měla tento podzim vlastně splněno). Na Yaoi on Ice sice nekoukám, ale opening je poměrně chytlavý, takže to není špatné. Kromě toho je to za dost dlouhou dobu první pozitivní písnička, kterou jsem vytvořila.
Servant of Evil v češtině

4. prosince 2016 v 11:15 | Aelynn |  Youtaite věci
Konečně je to tady! Ano, konečně! To, na co jste určitě všichni čekali (minimálně já jsem na to netrpělivě čekala), je konečně tu! Jsem štěstím bez sebe!

Snažím se zas a znova hlásit s pozitivní novinkou - což je v tomhle případě to, že česky zpívaný Servant of Evil (tedy píseň, u které by se v emocích netopil jedině člověk bez srdce) už je konečně na světě. Mám z celého tohohle projektu opravdu ohromnou radost, protože tohle je jedna z těch písniček, které i po letech zůstanou v mém srdci a dokážou mě bez problémů rozbrečet.

Zatím všem děkuji za obrovskou podporu, které se mi při zpívání českých adaptací písní z této série dostává, a slibuji, že se co nejdřív pustím do práce na třetí a poslední písničce, tedy Regret Message. Kvůli problémům s počítačem jsem ji zatím bohužel neměla možnost dokončit, ale budu se na ni maximálně soustředit, takže by nemělo trvat dlouho, než i ona spatří světlo světa.