Listopad 2016

Nová Facebooková Fan stránka (jo a taky Story of Evil v češtině)

26. listopadu 2016 v 21:59 | Aelynn |  Youtaite věci
Slibovala jsem dobré zprávy a už jsou tady!

První hlavní novina je to, že Facebooková fan stránka je konečně na světě. Můžou za ni Tara, Endy a Dennie a všem jsem jim neskutečně vděčná. Mám z toho opravdu ohromnou radost, protože něco podobného jsem si přála zrealizovat už dlouhou dobu. Pokud máte čas a zájem, rozhodně tuhle novou stránku prověřte TADY.

Další pozitivní zprávou je to, že jsem na YT konečně rozjela jeden velký projekt - a to české covery na Story of Evil, což je něco, na co jsem se těšila (a co jsem slibovala) už několik měsíců. V češtině budu zpívat hlavní tři písničky - tedy kromě dnes nahrané Daughter of Evil i Servant of Evil a Regret Message. Takže si chystejte kapesníky, protože poslední dvě jmenované by měly být dost náročné na emoce. (Ukažte mi jednoho člověka, co u Aku no Meshitsukai nepláče.)

Regret Message je stále rozpracovaná, ale Servant of Evil je kompletně dokončen, takže ho můžete očekávat příští týden.

Sbohem, má lásko.

24. listopadu 2016 v 15:41 | Aelynn |  Bláboly

たおやかな恋でした、さよなら。


Seznam škaredých věcí, které se za poslední necelý týden udály:

 • Umřel mi počítač. Moje drahá Inori, budiž ti země lehká.
 • Přišla jsem o většinu dat, které jsem nutně potřebovala ke svému každodennímu životu.
 • Ztratila jsem všechny programy, které jsem používala k nahrávání, mixování a všem ostatním velmi důležitým činnostem.
 • Byl mi odepřen přístup k většině účtů, protože jsem idiot, co si bez automatického přihlášení nepamatuje hesla.
 • Zjistila jsem, že už nemůžu stahovat videa z nico nico, což je něco, co jsem ke zpívání akutně potřebovala.
 • Přišla jsem o všechny záložky a oblíbené stránky, které jsem denně používala, protože si prostě nepamatuju přesné adresy.
 • Přišla jsem o hodiny hraní vizuálních novel, na které jsem ujetá. Všechny moje virtuální kamarádky tím pádem tragicky zahynuly.
 • Roky hraní Simíků jsou tytam. S mojí rodinou je konec.
 • Dostala jsem boreliózu.
 • Došlo mi, že mě zítra čeká důležitá zkouška, na kterou jsem se přes veškerý psychický stres nestihla připravovat.
 • Uvědomila jsem si, že i kdybych přežila páteční zkoušku, čeká mě další zkouška v pondělí.
 • Když už jsem byla u toho, vzpomněla jsem se, že jsem zapomněla vrátit knížky do knihovny a nejspíš mě čeká pokuta.
 • Zjistila jsem, že si teď budu muset zvykat na Windows 10.
 • Vrátily se mi deprese.
 • Umřela mi poslední zbývající flashka.

Seznam pozitivních věcí:
 • Mám nový počítač a aktivně pracuji na obnově všeho potřebného.
 • Zachránila jsem dvě předchystaná videa, takže bych následující dvě soboty neměla vynechat nahrávání na YT.
 • Včera jsem měla k večeři wafle.
 • Další pozitivní zprávy by se asi brzy měly začít objevovat.
 • Doufám v lepší zítřky.

Hopes and Dreams

19. listopadu 2016 v 17:31 | Aelynn |  Texty
Píšu i sem, protože (jak říkám), rozhodla jsem se tady svou práci archivovat.

Nutno podotknout, že tohle se nahrávalo dost špatně, podobně jako His Theme - jsem zvyklá nahrát hlavní melodii jenom jednou na jeden pokus, což tady jaksi nešlo. Musela jsem si to rozkouskovat na jednotlivé oddíly a nahrávat postupně, navíc je tu i celkem dost harmonií... Dohromady kolem 25 vrstev. No co už. Aspoň zní dobře acapella verze.První pokus o vlastní tvorbu je skoro na světě!

16. listopadu 2016 v 13:42 | Aelynn |  Youtaite věci
Zas a znova zdravím a hlásím se s téměř dokončenou né-zas-tak-úplně novinkou.

Před lety jsme se s jedním mým kamarádem dohodli, že bychom se mohli pokusit o vlastní tvorbu. Šlo v podstatě o složení/nazpívání písničky do traileru k jedné online hře, takže to měla být lehká práce, jen kraťoučká znělka o délce pár minut. Jak říkám, už je to pár let (asi tři), takže si přímo nepamatuju okolnosti, které nás nakonec vedly k zahození celého projektu. Faktem ale zůstává, že tvůrce hry na ní nemohl nebo nechtěl dál pracovat, takže i naše písnička zapadla na mnoho měsíců do složky "nedokončeno".

Nedávno jsem se ale s tímto mým kamarádem znovu spojila a dohodli jsme se práci na téhle naší písničce znovu obnovit. Kamarád z kouzelného klobouku vytáhnul svůj starý instrumentál a já jsem v paměti zapátrala po textu. Pak jsem si impulzivně sedla k psacímu stolu a písničku jsem ještě jednou (teď už snad v lepší kvalitě) nahrála.

Což mě přivádí ke smyslu tohohle článku - naše spolupráce, první originální písnička, na které jsem se kdy podílela, je už téměř dokončená. Ještě se s kamarádem musíme dohodnout na detailech ohdledně publikování a ještě na svojí nahrávce možná budu něco upravovat, ale rozhodla jsem se prozatím zveřejnit alespoň malou ukázku toho, jak to bude ve finále znít - i když momentálně jenom bez hudby.Celou písničku s instrumentálem i textem bych měla během několika týdnů/měsíců nahrát na svůj YT kanál, ale kdyby se vám náhodou chtělo, můžete si první ukázku poslechnout už teď, a to konkrétně TADY.Když už mluvím o vlastní hudbě, tímto projektem to rozhodně nekončí. Ještě nikdy jsem vlastní tvorbu veřejně nešířila, takže netuším, s jakým se to setká (ne)úspěchem, ale v dohledné době se chystám dokončit a zveřejnit ještě pár dalších "originálních" písniček (tedy NE coverů). Bojte se.
Sborová spolupráce?

13. listopadu 2016 v 15:36 | Aelynn |  Spolupráce
Od publikování posledního článku uběhlo dohromady asi pět vteřin, ale mám na srdci ještě jednu věc.

Sice to obvykle nedělám, ale nedávno jsem se účasnila soutěže sborů (fungující na vyřazovacím principu), která měla dohromady čtyři kola. K mému velkému překvapení se našemu týmu podařilo postoupit až do posledního, závěrečného kola. Šlo o anonymní soutěž, kde všechny zpěvačky vystupovaly pod jinými přezdívkami, aby náhodou nedošlo k nějakému nadržování ve prospěch slavnějších soutěžící se zástupem oddaných fanoušků, takže jsem o tom až doteď moc nechtěla mluvit, ale jelikož měli všichni, co se dostali až do posledního kola, možnost odhladit své skutečné identity, tady jsem! S hrdostí a radostí sobě vlastní vám představuji naši poslední spolupráci, na téma "malá pařba ještě nikoho nezabila".

Já jsem ta bělovlasá, kdyby to nešlo poznat.Jak říkám, obvykle se podobných akcí moc neúčastním, ale je zajímavé si poslechnout takovou hromadnou spolupráci, protože to zní zase jinak, než sólo covery. (Ale ne, kdo by to byl řekl.)

Nevím, kdy budu mít příště příležitost se zapojit do něčeho podobného, ale bavila jsem se, což je to nejdůležitější. Nicméně nám držte palce, protože umístit se na jednom z prvních tří míst by taky vůbec nebylo špatné.Chystané covery

13. listopadu 2016 v 15:25 | Aelynn |  Youtaite věci
Úplně jsem na to tady zapomněla. Ups.


Každopádně! Pár lidí mi jak v komentářích na YT, tak v soukromých zprávách psalo, že by možná nebylo od věci zřídit si stránku na Facebooku. Podobným sociálním sítím se z důvodů, které jsou záhadné i mně samotné, vyhýbám, takže bohužel nepředpokládám, že by se mi něco podobného podařilo v dohledné době zrealizovat. Ale! Teď mám tenhle blog, kde se člověk taky může více méně rozepsat, tak mě napadlo - proč všechny ty věci, které bych normálně psala na FB, nesdílet tady?

(Odpověď je snadná - protože by to nikdo nečetl. Haha. Ale to je teď jedno, protože to byla řečnická otázka.)

Takže ačkoli jsem to tak původně dělat nechtěla, mrkla jsem se na blogy několika dalších youtaite a dospěla jsem k názoru, že by mi sdílení zpívacích věcí nemělo nijak uškodit. Asi.Což mě přivádí k následujícímu tématu - rozhodla jsem se vytvořit (spíš sama pro sebe, ať se mám čeho chytit) seznam písniček, které se chystám v dohledné době nazpívat. Jak se tak znám, určitě mezi ně vecpu i něco, co na seznamu ještě není, ale aspoň by bylo fajn mít nějakou základní kostru a vědět, podle čeho se řídit. Takže tadá, tady je pár písniček, které určitě nazpívám. Některé česky, jiné japonsky, moje plány se v jednom kuse mění, takže nic není jisté.

(Neptejte se, proč neuvádím názvy. Ale hej. Třeba stejně někdo pozná, co jsem měla na mysli. Snad to poznám aspoň já.)