Po 27 754té (část čtrnáctá)

18. září 2016 v 13:42 | Aelynn |  Hakomari

Je to tak nečekané, že mi nejdřív nedojde, za co se mi vlastně omlouvá. Dřív než si to uvědomím, všechna radost z jejího obličeje vyprchá.

"Vážně, stydím se za vlastní neschopnost. Omlouvám se."

"T-To nic…."

Když se mi někdo, kdo je očividně na vyšší úrovni než já, tak upřímně omlouvá, není mi zrovna příjemně. Připadám si, jako kdyby mě kritizovala. Cítím se pateticky.


"Byla to jenom jednoduchá omluva, ale tobě to stačí, ne? Dál se musím snažit ti rozumět, chápat tvé motivace a řídit tě. To je to, co po mně chceš, ne?"

"A-Ano…"

"Omluva, huh? Vím, že je to nezbytné, ale mám pocit, jako kdybych se nikomu neomluvila celé roky."

…Vím jistě, že má pravdu.

"Už je čas."

"Čas?"

"Blíží se konec 27 754té změny školy. A začátek 27 755té."

"Aah, aha."

Přijímám tento nezvyklý fenomén s překvapivým klidem.

Rozhlédnu se kolem a všimnu si davu lidí, který se kolem nás kvůli té nehodě shromáždil. Spousta z nich má na sobě povědomé uniformy. Kokone je jedna z nich a tiše nás sleduje. Otonashi-san a já jsme spolu mluvili kdoví jak dlouho, zatímco jsme ignorovali všechny kolem nás. No, jistým způsobem dovedu pochopit, proč byla Mogi-san tak vyděšená. Ležérní rozhovor mezi mnou a zkrvavenou Otonashi-san musí působit poměrně znepokojivě.

Nabídnu Otonashi-san svoji ruku.

Bez sebemenšího zaváhání se jí chytne; té ruky, kterou někdo jiný odmítnul. Moje srdce rozdrtí neodolatelná síla, jako kdyby se ho někdo snažil rozmačkat pomocí svěráku. Nebe se začne zavírat jako peněženka na drobné. I přesto, že se nad námi uzavře obloha, svět zbělá. Bílá. Bílá. Země se začne třást a z nějakého důvodu chutná po cukru-její chuť necítím na jazyku, ale na kůži. Není to špatný pocit a přitom se mi z něj zvedá žaludek. Konečně pochopím, že tohle značí konec 27 754 smyčky.

Obklopuje nás měkké, sladké a sněhobílé zoufalství. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama