Po 27 754té (část pátá)

25. srpna 2016 v 22:54 | Aelynn |  Hakomari


Dokonce i já jsem si snad milionkrát říkal 'kéž bych tak mohl vrátit čas'. Ale i kdyby někdo sestrojil stroj času, stejně bych nedokázal uvěřit, že je cestování časem možné. Nejspíš bych v to nevěřil, ani kdybych se vrátil v čase, tedy minimálně do chvíle, kdy by mi někdo předložil nezvratný důkaz o tom, že se vážně nacházím v minulosti. Dost možná bych to ale ani v té chvíli nebyl schopen akceptovat.

Nevím, jestli je to správná odpověď, ale Otonashi-san zamyšleně kývne hlavou a zamumlá něco jako: "Mhm".

"Tvůj styl uvažování je normální. A tvůrce 'Třídy Zatracení' zjevně smýšlí stejně."

"…Co tím chceš říct?"

"Schránka splní dané 'přání' do posledního detailu. Dokonale. Bezchybně. Jinými slovy-dokonce i majitelovi pochyby ohledně cestování v čase se stanou realitou, spolu se vším, s čím jeho přání přichází. Rozumíš tomu, co to znamená, že ano?"

"Err…"

Někdo se chce vrátit v čase, ale nedokáže uvěřit tomu, že je to možné. Nedostatek potřebné víry ovlivní výslednou podobu přání. Chápu to.

"Ale copak nás něco nevrací zpátky v čase pořád a pořád dokola?""Hoshino. Nazvala jsem snad někdy tento fenomén 'cestováním v čase'?"

Není možné, že bych na její otázky mohl odpovědět, když jsem o většinu svých vzpomínek na ni přišel.

"Řeknu to jednoduše: jestliže se 'Třída Zatracení' zrodila z přání vrátit se zpět v čase, je vážně nešikovně udělaná. Ne, nejenom to - je prostě defektivní."

"Tak proč jsme prožili víc než 20 000 opakování téhož časového úseku?"

"A není právě to důkazem, že nefunguje? Kdyby se čas skutečně vrátil tak, jak by měl, není možné, aby byly moje vzpomínky z tohoto fenoménu náhodně vyloučeny. Kromě toho, kdyby se čas vracel dokonale, jak by se mi sem podařilo vklouznout?"

Sarkasticky se na mě podívá.

"Protože jsi to ty, vsadím se, že sis nejspíš říkal něco jako 'Pro Otonashi je možné všechno' a nijak podrobněji ses nad tím nezamýšlel."

Nemám k tomu co namítnout, protože má úplnou pravdu.

"Abych to řekla jednoduše, jediné, co jsem udělala, bylo, že jsem se do téhle schránky vkradla. Například, vůbec jsem si nevybrala, že budu 'novou studentkou'. To je pozice, kterou mi pachatel udělil, když rozděloval role. Místo, kde se 'Třída Zatracení' odehrává, je třída 1-6, takže je to nejpřirozenější způsob, jak vysvětlit moje náhlé zjevení; konec konců, jsme přibližně stejného věku. Pachatelův smysl pro rovnováhu zachovává její konzistenci."

"……?"

Vůbec nevím, o čem to mluví. Proč je nutné zachovávat jakousi konzistenci?

"Proč ti kompletně chybí schopnost chápat základní věci… každopádně, abych to vysvětlila co nejjednodušším způsobem-řekněme, že 'Třída Zatracení' je film, jehož režisérem je 'pachatel'. Natáčení už skončilo a stačí záznamy sestříhat. Ale produkce trvá na tom, že se ve filmu musí objevit ještě jeden nový herec. Už nezbývají žádné role, které by bylo možné obsadit. Je nesmyslné nafilmovat tohoto dodatečného herce, jak kdesi přihlouple postává, aniž by měl co hrát; potom už by to ani nebyl film. Takže se místo toho režisér rozhodne předělat scénář tak, aby nový herec získal roli, a přitom bylo provedeno jen nejnutnější množství změn. To je to, co myslím 'zachováním konzistence'."

"Jinými slovy nemohl zabránit tomu, aby ses objevila a musel tě nějak zařadit. Takže byl nucen udělat z tebe 'novou studentku', aby nenarušil běžný chod školního života v den druhého března?"

"Ano. A to samo o sobě by ti mělo naznačit, že je se 'Třídou Zatracení' něco špatně. Bylo by příliš otravné vysvětlovat ti každý sebemenší detail, takže si to ušetřím a zkrátím to. Tohle není 'realita'. Není to něco, co by se doopravdy dělo. Tohle všechno se odehrává pouze v miniaturním odděleném 'prostoru'. Je to jenom nešikovné přání, které bude naší realitou po dobu, kdy bude sám pachatel věřit, že se jedná o opravdovou časovou smyčku."

"Err… takže proto nebylo žádné opakování dokonalé?"

"Přesně. Pachatel, který ve skrytu duše věří, že není možné vrátit se zpět v čase, odmítá nechat čas jít dál. Místo toho se rozhodl budoucnost zavrhnout. Jenom dál obelhává sám sebe."

"A tahle nedokonalost je důvodem, proč si dovedeme zachovat své vzpomínky?"

"Nejspíš. Konkrétní důvody, proč nám vzpomínky zůstávají, můžou být lehce odlišné, ale ve 'Třídě Zatracení' bezpochyby existuje jistá skulina."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama