Znám ho moc dobře

11. července 2016 v 13:19 | Aelynn |  Povídky

Znám ho moc dobře.

Chodí spát v deset večer, každou noc. Rozloučí se se svými přáteli na internetu, zavře svůj notebook, přesný jako švýcarské hodinky, převleče se do pyžama a jde si lehnout. Zdají se mu sny, ale nikdy si nemůže vybavit o čem. Když se ráno probudí, vždycky zjistí, že zaspal a má co dělat, aby přišel do školy včas. Domů se vrací přesně 36 minut po třetí hodině odpoledne a začne si dělat úkoly, pak znovu zapne počítač a zabíjí na něm čas, až dokud nejde spát. Má rád gumové medvídky, hororové filmy a ukřičenou hudbu. Kromě mě nemá žádné skutečné přátele, takže si ve spodním šuplíku u komody vždycky schovává nějaké prášky, aby zahnal samotu, když ho moc hlodá. Nemá žádnou představu o tom, co by chtěl dělat, až skončí školu, ale ví, že by chtěl žít ve velkém městě. Třeba v Londýně. Je v depresi, protože mu nedochází, jaký je úžasný člověk. Netuším, co bych byla, kdybych ho nemilovala tak, jak ho miluju. Než jsem ho potkala, nebyla jsem vůbec nikdo.
Žijeme spolu už dvanáct měsíců, je to fajn. Kdysi jsem bývala jednou z těch lidí bez tváře, s kterými si píše online, až dokud jsme si neuvědomili, že už dál nesneseme žít tak daleko od sebe. Přešla jsem pro něho světa kraj a učinila jsem spoustu obětí, ale ničeho nelituju. Jeho rodiče jsou moc milí, ale většinu času trávíme sami zavření nahoře v jeho pokoji. Už spolu nemluvíme tak, jak jsme spolu mluvívali dřív. Většinou ho jenom tiše sleduju. Proto toho o něm tolik vím.

Dneska se jeho obvyklá rutina změnila. Ani se nedotkl počítače, jenom celý den leží na posteli s obličejem zabořeným v polštáři a pláče. Dělala jsem si starosti, ale jenom do chvíle než jsem se podívala do jeho kalendáře a všimla si dnešního data. Je logické, že se dnes necítí dobře; konec konců, uplynul přesně rok od chvíle, co jsem se zabila.


Originál odsud
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama