Obsedantně kompulzivní porucha

11. července 2016 v 13:44 | Aelynn |  Povídky

Trpím obsedantně kompulzivní poruchou. Nejsem z těch, co musí postupovat podle svých rituálů nebo z těch, co musí všechno neustále kontrolovat - jednoduše nesnesu zvláštní čísla. Těžko se to vysvětluje, prostě mě taková čísla naplňují hlodavým pocitem, že něco není v pořádku a že to musím opravit. Když uvidím na podlaze položenou jednu botu, musím k ní najít druhou do páru dřív, než se moje úzkost stane nesnesitelnou. Všechny potraviny nakupuju zásadně v páru. Mám dvě auta, i když používám jenom jedno.
Byl jsem štěstím bez sebe, když se mé ženě narodila identická dvojčata. Moje děti se staly světlem mého života, a díky nim se mi podařilo dostat moji poruchu pod kontrolu na hodně dlouhou dobu. Je úžasné, jak dovede láska někoho, koho jste stvořili kompletně pozměnit vaše myšlení. Byl jsem blázen, když jsem se kdysi domníval, že něco tak malicherného, jako jsou lichá čísla, by mohlo ovládat můj život. Díky Bohu za zázrak života.

Když mé dceři Sally diagnostikovali leukémii, upadl jsem do deprese. Byl jsem nucen sledovat, jak moje sladká holčička postupně uvadala. Seděl jsem na židli vedle její nemocniční postele až do okamžiku, kdy přišla sestra a přetáhla jí bílou látku přes tvář.

Když jsem sledoval její nehybné tělo, pocítil jsem cukání v lýtkách.

Kolem obočí mi pomalu stékala kapka ledově chladného potu.

Nenávidím lichá čísla.

Co mám udělat s tou druhou.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama